Dlaczego warto stosować herbatę z pokrzywy?

Bardzo wiele osób nie wie jak dobrze pokrzywa wpływa na nasz organizm oraz ile ważnych związków do jego prawidłowego działania ma ona w sobie. Zalecana jest ona również kobietom w ciąży, ponieważ bardzo dobrze wpływa na układ kostny i krwiotwórczy, ale też zawiera sporą ilość witaminy C tak potrzebnej w okresie ciąży każdej kobiecie.

Na jakiego typu dolegliwości pomoże napar z pokrzywy?

Wiadomo, że część osób nie wierzy w naturalne sposoby na zdrowie, ale należy pamiętać, że pokrzywa była wykorzystywana prze ludzi od pokoleń do leczenia różnego typu dolegliwości. Taki napar z pokrzywy pomoże na pewno przy infekcjach, ale też sprawdzi się przy chorobach alergicznych.

Warto stosować pokrzywę również przy problemach z prostatą lub jakiś zapaleniach występujących w naszym ciele. Pokrzywa ma też właściwości oczyszczające nasz organizm z licznych toksyn lub jakiś bakterii. Należy ją stosować również przy zaburzeniach hormonalnych oraz anemii. Herbata z pokrzywy przyśpiesza nasz metabolizm, dlatego bardzo dobrze się sprawdzi, gdy będziemy chcieli się odchudzić. Pokrzywa ma właściwości moczopędne, dlatego jej picie może pomóc w walce z różnymi chorobami nerek takimi jak kamica nerkowa.  Pijąc regularnie pokrzywę wzmocnimy też włosy i paznokcie, ponieważ zawiera ona w sobie mnóstwo witamin i minerałów.

Pijąc herbatę z pokrzywy dostarczymy też organizmowi ważnych pierwiastków do jego prawidłowego działania takich jak:

  • potas,
  • magnez,
  • wapń,
  • krzem
  • i żelazo.

Nie należy pić takiego wywaru z pokrzywy, gdy jesteśmy uczuleni na jej liście, ponieważ wtedy może dojść do reakcji alergicznej. Widać, że pokrzywa ma mnóstwo dobrych właściwości dla naszego organizmu.