Jak radzić sobie z bólami miesiączkowymi?

Miesiączka, menstruacja, okres… Nie ważne jak nazwiemy tę „dolegliwość”, z jej symptomami boryka się większość kobiet od czasów nastoletnich aż do menopauzy. Na szczęście istnieje szereg sposobów na złagodzenie nieprzyjemnych objawów.

Bóle miesiączkowe – jak sobie radzić?

Pomoc z apteki Najprostszym sposobem na bóle miesiączkowe jest zażycie środków przeciwbólowych. Amerykańscy ginekolodzy zalecają przyjęcie dawki ibuprofenu na jeden dzień przed datą spodziewanej miesiączki. Dzięki tamu fala bólu nie zwali nas z nóg i będziemy mogły normalnie funkcjonować.

Dobrym pomysłem jest też zażycie środków rozkurczowych. One pomogą nam się uporać z bolesnymi skurczami macicy. Naturalne metody Warto sięgnąć po sprawdzone metody, które stosowały nasze babcie. Ulgę przy bolesnym okresie przyniesie termofor napełniony ciepłą wodą. Ciepłą, ani  gorącą… Zbyt wysoka temperatura może spowodować nadmierne krwawienie. Możemy pomóc sobie odpowiednią dietą. W czasie okresu postawmy na warzywa i owoce. Zawierają mnóstwo błonnika, który pomoże nam walczyć z zaparciami, które zdarzają się kobietom w trakcie miesiączki. Jedzmy też jak najwięcej ryb zwierających kwasy omega. One poprawią nam nastrój i poprawią wygląd naszej skóry.

Czego powinnyśmy unikać podczas miesiączki?

Przede wszystkim mocnej herbaty i kawy. Zawarte w nich substancje sprawią, że będziemy jeszcze bardziej rozdrażnione niż zwykle. Unikajmy też słodyczy, one spowolnią pracę jelit. A alkohol? Chwilowo poprawi nam samopoczucie, ale musimy się liczyć z tym, że zatrzyma wodę w naszym ciele. Rano wstaniemy mocno opuchnięte, z workami pod oczami. A tego nie chce przecież żadna kobieta. W czasie miesiączki możemy aktywnie uprawiać sport. Oczywiście pod warunkiem, że czujemy się na siłach. Aktywność fizyczna sprawia, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Dzięki nim mamy lepszy nastój i nie czujemy bólu. Idź do specjalisty Powinnyśmy niezwłocznie udać się do ginekologa, gdy zauważymy, że bóle w czasie okresu mocno się nasiliły. Równie niepokojącym objawem jest wyjątkowo mocne krwawienie…