Alergia jest coraz bardziej powszechna – wylecz ją!

Uważa się, że tempo wzrostu występowania alergii w populacji jest najszybszy spośród wszystkich chorób. Do tak szybkiego wzrostu przyczyniają się takie czynniki, jak stale wzrastająca ilość zanieczyszczeń w powietrzu. Warto zaznaczyć, że choroba ta ma najszybsze tempo wzrostu spośród wszystkich typowych chorób cywilizacyjnych. W Polsce z problemem alergii zmaga się aż 40% społeczeństwa.

Leczenie alergii powinno być wspierane poprzez naturalne metody leczenia

W leczeniu alergii stosuje się różne zioła. Do najskuteczniejszych można zaliczyć m.in. rumianek, skrzyp polny, zieloną herbatę, czy miłorząb. Dla osób zmagających się z alergią zaleca się również stosowanie takich pokarmów jak awokado, cebulę czy dodawanie do dań kurkumy lub imbiru.

Z jadłospisu konieczne jest wykluczenie składników uczulających. Warto zdecydować się również na probiotyki. W przypadku alergii skórnej pomocne mogą okazać się różnego rodzaju maści. Ponadto pomocne w leczeniu alergii mogą okazać się preparaty homeopatyczne.

Różne rodzaje alergii

Choć do najpowszechniejszych rodzajów alergii można zaliczyć dobrze znaną alergię na orzechy, pyłki, roztocza czy pleśń, są również bardziej nietypowe rodzaje alergii.

U niektórych osób może wystąpić alergie na takie powszechne substancje jak woda, czy słońce. Pierwszy z tych rodzajów powoduje po każdym kontakcie z wodą wystąpienie wysypki, co może wpłynąć na jakość życia. Występowanie alergii na słońce jest uwarunkowane występowania promieniowania UV. W tym przypadku dochodzi do objawów skórnych wywołujących swędzenie. U niektórych występuje również alergie na drewno.

One thought on “Alergia jest coraz bardziej powszechna – wylecz ją!

Dodaj komentarz